LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Sandwich na italský způsob s kapary (raw, vegan, bez lepku)

IMG_9081 copy
Několik podobných receptů, jako je tento, jsem přivezla ze svých cest po Itálii a postupně na Lahodném blogu uveřejním několik raw sandwichů a dezertů na italský způsob. Nápady na raw sandwiche jsou z Říma, kde jsem také objevila pro sebe dosud nepoužívanou dokonalou ingredinci do raw kuchyně – kapary.
V poslední době jsem se tak zcela zamilovala do kapary. Dříve jsem si myslela, že kapary je nějaká ryba, asi jako ančovičky. V Římě jsem ale zjistila, že kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité (capparis spinoza). V italské a francouzské kuchyni se běžně používají a dodávají ten dlouho hledaný italský a francouzský chuťový šmrnc. No jo, stále se učím.:)

IMG_9111 copy

V Česku kapary koupíte naložené v soli nebo ve vinném octu. Jelikož jsou kapary běžmou přísadou ve středomořské kuchyni, seženete kapary v podobných speciálkách. Kapary s dobrým složením mají ale také v Bille (obchodní řetězec). Dokonce si je ale prý můžete vypěstovat i doma. Máte s tím někdo zkušenosti? A také jste si mysleli, že kapary jsou ryby? :-D
Kapary posilují imunitní systém, působí proti kašli, pomáhají vykašlávat hleny, působují jako antihistaminikum a navíc čistí organismus.
Chuťově je pro mě aktuálně kapary naprostá jednička.
IMG_9332 copy

Kapary – uzavřená poupátka keře kapara trnitá

Do těchto raw sandwichů jsem se úplně zamilovala. Dají se dělat na nekonečně mnoho způsobů.
Chleba na sandwich může být jakýkoliv, já jsem použila pohankovou pizza placku podle svého pizza receptu, ale můžete využít i jakýkoliv jiný recept na chleba z Lahodného blogu. Pouze nevytvarujete z těsta chleba, ale tenčí placku.
Připraveni na dokonalost chutí? Jdeme na to.

IMG_9072 copy

Co potřebujeme? Pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text:

Na sandwich:

6 pizza placek podle tohoto receptublog.lahodnosti.cz/pizza-placky
IMG_9041-e1485514082170

Hotové pizza placky připravené pro sandwiche

Na majonézu s kapary:

1 šálek kvalitních raw kešu, namočených
60g kapary v nálevu
IMG_9061 copy

Jemná majonéza

Na salát do sandwiche:

1/4 ledového salátu
1 lžičku himalájské soli s mořskou řasou
2 lžíce bio octa z nesířeného bílého vína
2 lžíce panenského olivového bio leje
špetku pepře
3 velké hrsti rukoly

Na zkaramelizovanou cibulku do sandwiche:

1 červená bio cibule
2 lžíce omáčky Tamari
2 lžíce raw sirupu z agáve
IMG_9330 (1) copy

Usušená cibulka s tamari a raw agáve sirupem

1) Nejprve si připravíme pizza placky podle receptu z Lahodného blogu zde: http://blog.lahodnosti.cz/pizza-placky-pizza-chleba-raw-vegan-bez-lepku/
2) Jakmile dáme sušit pizza placky, připravíme si zkaramelizovanou cibulku, kterou dáme sušit k plackám. Červenou cibuli nakrájíme na kolečka, přidáme Tamari a raw agáve a dobře promícháme. Dáme sušit.
3) Po usušení pizza placek si připravíme samotné sandwiche. Nejprve si uděláme majonézu z kapary. Namočené raw kešu (bez namáčecí vody) rozmixujeme zcela do hladka s kapary (bez nálevu). Podle potřeby přidáme trošku nálevu z kapary, aby se nám majonéza umixovala zcela do hladka. Použijte skutečně kvalitní kešu ořechy, jinak kešunéza nebude moc dobrá.
IMG_9078 copy4) Připravíme si salát: ledový salát roztrháme na menší kousky. Přidáme panenský olivový olej, vinný bio ocet (můj oblíbený), sůl a špetku pepře a dobře promícháme, aby byl ochucený každý list salátu.
5) A nyní již vrstvíme. Na prkénko si položíme pizza placku a potřeme ji majonézou z kapary. Na ní položíme zkaramelizovanou usušenou cibulku, ochucený ledový salát a rukolu. Vrchní placku opět potřeme majonézou a sandwich přiklopíme. Rozkrojíme na polovinu.
Pizza placky vydrží usušené několik týdnů, usušená cibule také. Ostatní igredience je lepší připravovat čerstvé.
Znáte kapary nebo jste si jako já mysleli, že je to ryba? :-D

IMG_9110 copy

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
Přeji Vám skutečně lahodné pochutnání a plejádu lahodných chutí,
Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

IMG_9100 copy

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Ty nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.

Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

Lahodnosti – to je e-shop s živou stravou, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.

IMG_9077 copy

Autor receptu, textu a fotografií: Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Tento článek Sandwich na italský způsob s kapary (raw, vegan, bez lepku) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/sandwich-na-italsky-zpusob-s-kapary-raw-vegan-bez-lepku/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

 

IMG_9066 copy

IMG_9109 copy

 

IMG_9108 copy

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>