LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Čokoládové jemné pralinky (raw, vegan, bez cukru)

628EE5E3-D683-40B0-B9AD-9B8399804133
Miluji rychlé recepty, které jsou zároveň vynikající a lahodné. Na velmi jemné, doslova rozplývající se, čokoládové pralinky potřebujeme 4 ingredience. Do tohoto osvědčeného základu můžeme přidat buď další ingredience (např. raw protein, Irský mech jako rostlinný „kolagen“, vanilkový lusk, bio chilli apod. A nebo můžeme pralinky nechat jednoduše v jejich dokonale vyvážené tradiční chuti.
Na pralinky potřebujeme silikonové formičky. Já tradičně používám formičku ve tvaru srdíček, jako milý dárek jsem též dostala formičky ve tvaru autíček a čísel. Děti čokoládové bonbonky milují a tak do pralinek můžete propašovat i to, co by normálně nesnědli (třeba nějakou tu mořskou řasu apod.).
Použijte skutečně kvalitní nepražené suroviny, ať máte dokonalý výsledek chuti.

chocolates-1247245_1920

Co potřebujeme? (Pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text):

1 šálek rozehřátého raw (nepraženého) a bio kakaového másla
1 šálek rozehřátého bio kokosového oleje nebo raw kokosového másla
med (dle chuti)

 

5-10 lžic raw a bio kakaový prášek (dle chuti, záleží na tom, jak moc chcete mít pralinky čokoládové. Miluji plnou chuť kakaa a dávám kolem 8-10 lžic). Začněte pomalu a ochutnávejte.

praline-631434_1920

1) Ve vodní lázni rozehřejeme kakaové máslo a kokosový olej nebo kokosové máslo v poměru 1:1.
2) Do rozehřáté směsi vmícháme med a nepražený kakaový prášek a rozmixujeme ručním mixérem, aby se chutě prolnuly. Med a raw kakao přidáváme postupně dle vlastní chuti.
3) Chceme-li, můžeme přidat vanilku, chilli, raw protein, rostlinný kolagen apod. a promixujeme.
4) Sběračkou čokoládu nalijeme do připravených silikonových formiček a necháme ztuhnout v lednici.
Tadá, hotovo.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

Přeji čokoládově hřejivé jarní dny,

Klára Hlaváčová

www.lahodnosti.cz

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech
Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.
Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.
 B6DA16ED-88E1-4DA1-BF57-B634A0374C04
Autor receptu a textu: Mgr. Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz
Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>