LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Zelené smoothie s divokými bylinkami a květy

BA62B160-823D-4EE3-8887-50237A53D60D

Máte rádi zelená smoothie? Pro mnohé z nás jsou ranní vzpruhou. Podle Victorie Boutenko a její nové knihy „Zelená smoothie – revoluce ve výživě“ by měla být dokonce jedním ze základů jídelníčku. Do smoothie je skvělé přidat trošku zeleného, trošku ovoce (klidně méně sladkého) a něco nutričně bohatého, jako je rostlinný protein, mořské řasy (např. Irský mech) apod.
Inspirujte se a udělejte si smoothie s divokými bylinkami a květy, co kde právě jsou. Nebojte se mladých kopřiv, listů pampelišek, sedmikrásek apod. Chutné jsou mladé lístky buků, na zahrádce pak kadeřávek, rukola, polníček nebo roketa. Sbírejte je nebo pěstujte v čistém prostředí, kde se nehnojí a nestříká chemií. Dbejte také na vlastní informovanost, ušetříte si mnohá zklamání ohledně chutí a bezpečnosti plevelů.
Např. lopuch je zdravý vysoce prospěšný, ale je strašně, ale strašně nedobrý. Do smoothie ho stačí proto jen troška. Že nevíte, co sbírat a jíst? Pomůže vám skvělá kniha od Sergeie Boutenka, syna známé Victorie Boutenko, o které jsem se zmiňovala výše. Kniha se jmenuje „Divoké a jedlé“. Právě ji studuji (mám velké mezery :) ) a mohu sradostí doporučit.

divoke_jedle-350x350_0

Z českých autorů se jedlým plevelům věnuje např. Melanie a Štěpán Matějkovi, jejich videa shlédněte na youtube zde: https://www.youtube.com/channel/UCJ_XJzsukkLLs3ERwKCmqOw
Smoothie s divokými bylinkami a květy

Co potřebujeme? (Pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text)

Směs divokých bylin a květů – co právě roste, nejlépe jsou mladé květy a byliny
Máta nebo meduňka
Irský čerstvý mech – gel 
Jablko
Banán nebo datle Aseel na doslazení a pro krémovou konzistenci (nemusí být)
Citron
Voda
41D0EB87-E1D2-48F1-B4C7-1AE122316FD5
1) Připravíme si gel z Irského mechu dle návodu na etiketě. Nebo mech dobře propláchneme a „pařátek“ Irského mechu rozmixujeme přímo s ostatními ingrediencemi. Přidáme vodu dle potřeby a chtěné hustoty.
 2) Mix a hotovo.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
Přeji vám nádherně zelené léto,
Mgr. Klára Hlaváčová

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech
Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.
Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

BA62B160-823D-4EE3-8887-50237A53D60D

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>