LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Vynikající salát s „kešunézou“ nejen na vánoce (raw, vegan)

img_7727

Jaký bude váš vánoční salát?

Nahlas přemýšlím, zda nevytvořit rubriku receptů „za 5 minut hotovo. I s mytím.“ Zjistila jsem totiž, že takové recepty mi jdou úplně nejlépe. Nejsem zrovna holka, co by se ráda a dlouho otáčela v kuchyni (ano, proto mám blog o jídle :) ), ale možná právě proto jsem mistrem rychlých receptů. Na Lahodném blogu jich mám však pomálu.
Stál by jsi, můj milý lahodný čtenáři, o takové recepty?
Salát s kešunézou je takovým podobným rychlým receptem. Je vynikající, jednoduchý a skvěle vám poslouží nejen na vánoční stůl.

img_7697

Co potřebujeme?

100 g (1 balení) mraženého hrášku
100 g (1 balení) mražené kukuřice
1 bio červenou cibuli

Kešunéza:

100-130 g raw a bio kešu
1/2 cibule
šťávu z 1/2 – 1 bio citronu
špetku pepře
špetku himalájské soli

Volitelné na salát:

1 bio mrkev (nemusí být)
1 malý bio celer (nemusí být)
1 velké bio jablko (nemusí být)
IMG_6103

Majonéza z raw kešu ořechů

1) Základem salátu je mražený nebo čerstvý hrášek a kukuřice. Hrášek a kukuřici dáme do mísy, rozehřejeme teplou vodu, propláchneme. Vodu vylijeme a přidáme na jemno nakrájenou červenou cibuli.
2) Máme-li chuť, můžeme do salátu přidat na jemno nakrájenou mrkev, celer, vynikající je také jablko, které nahradí brambory nebo pastiňák.
3) V mixéru rozmixujeme namočené syrové kešu, 1/2 cibule, citrononovou šťávu, sůl a pepř. Rozmixujeme na jemnou majonézu. Podle potřeby přidáme trochu vody, vodou šetříme, kešunéza by měla být spíše tužší, protože posléze se ještě promíchá se salátem.
4) Vše promícháme  a hotovo. Salát je vynikající i druhý den, kdy se odleží. Nejlépe chutná vychlazený.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
img_7703

Salát s majonézou z kešu a s jablkem. Jablko krásně nahradí brambory.

Tento salát si jako uděláme k vánoční tabuli. Je chutný a chutná všem. Jaký bude váš vánoční salát?
Přeji vám nádherné dny plné vnitřní harmonie,
Klára Hlaváčová

www.lahodnosti.cz

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

 

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Ty nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.

Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

Lahodnosti – to je e-shop s živou stravou, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.

img_7702

Uchovejte v lednici.

Tento článek Vynikající salát s „kešunézou“ nejen na vánoce (raw, vegan) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/vynikajici-salat-s-kesunezou-nejen-vanocni-raw-vegan/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

, , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>