LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Ostro-sladká hořčice (raw, vegan, bez cukru, bez lepku, 4 ingredience)

Sweet-and-Spicy-Mustard1

Hořčici si lze v živé stravě připravit velmi snadno. Mám ráda její výraznou pálivou chuť, která okoření každou pomazánku, slanou palačinku i raw chleba.
Raw hořčice si dělám na různé způsoby. Někdy přidávám čerstvou kurkumu, jablečný ocet  nebo i trošku černého pepře. Hořčici zjemňuji raw sladidlem a nebo ponechávám v její ostré chuti.
Je známo, že hořčice je dokonalým přírodním konzervantem. Samotná hořčice Vám v lednici vydrží velmi dlouho. Stejně tak ale např. pickles s hořčičným semínkem jsou lahodná a dlouho vydrží. Vyzkoušejte třeba rychlé okurkové pickles s hořčičným semínkem hotové přes noc (recept na Lahodném blogu ZDE)

Raw-Sweet-Bread-and-Butter-Overnight-Pickles66

Následující recept od Amie Sue je co se raw hořčice týče tradiční, univerzální a jemnější ve své ostrosti. Na recept používám hořčičné semínko žluté i černé. To černé svojí chutí připomíná ořechy, za to je zcela bez vůně. Černé hořčičné semínko je také mnohem ostřejší než žluté. Pokud chcete ostrost spíše eliminovat, klidně v receptu použijte pouze žluté hořčičné semínko.
Použijete-li obě, raw hořčice bude velmi dekorativní. Zabalíte-li hořčici do menší uzavíratelné sklenice, máte i náherný dárek nebo donášku na večírek jako doplněk k ostatním jídlům.
Hořčičné semínko je bez vůně, dokud ho nerozdrtíte a nebo neponoříte do studené vody. Poté se jeho vůně i chuť rozvine naplno. Tento proces trvá asi 10 minut, poté je již chuť i vůně plně rozvinutá. Tajemstvím skvěle provedené raw hořčice je plné aktivování semínek a poté jejich zjemněním a neutralizováním něčím kyselým, jako je citron nebo ocet. Docela věda, taková lahodná hořčice, co říkáte?
Hořčičné semínko obsahuje množství omega 3 mastných kyselin a selen. Dále je skvělým zdrojem fosforu, magnezia, manganu, vlákniny, železa, vápníku, proteinu, niacinu a zinku. Takové malé semínko, řekl by jeden…

Co potřebujeme?

2/4 šálku hořčičného semínka (žluté nebo žluté a černé či hnědé), namočené v 1 šálku vody
1/2 šálku citronové šťávy
5 datlí Medjool, vypeckovat
2 velké lžíce Tamari omáčky

soaked-mustard-seeds1

1) Hořčičná semínka namočte na 4-8 hodin do 1 šálku vody. Vodu nevylévejte, všechna by se měla do semínek vsáknout.
2) Namočená hořčičná semínka, citronovou šťávu, datle a Tamari dejte do mixéru a rozmixujte do jemné pasty. Můžete semínka rozmixovat zcela do hladka a nebo nechat hrubší texturu semínek.
3) V uzavíratelné sklenici skladujte v lednici až 2 měsíce.

 

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
Amie používá v receptu Tamari, můžete dát přednost i polovičnímu množství jablečného octa, který je v raw hořčici též vynikající.
Přeji Vám božské a lahodné živé dny,
Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Máme ty nejlepší a nejlépe skladované potraviny na českém trhu.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

Sweet-and-Spicy-Mustard1

Doprovodný text, překlad a tipy: Klára Hlaváčová www.lahodnosti.cz

Autorka receptu a fotografií: Amie Sue, http://nouveauraw.com/raw-recipies/condiments/raw-sweet-and-spicy-mustard/

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest2Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>