LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Raw kečup pro milovníky kečupu

Raw kečup je dokonalou záležitostí pro ty, kteří s živou stravou začínají a stýská se jim po chutích, na které jsou zvyklí. Je ale také naprosto skvělý pro ty, kteří nepřecházejí na živou stravu, ale zkrátka zařazují čas od času do svého jídelníčku více živé stravy. Naše tělo je vděčné za každou změnu k lepšímu.

Všimla jsem si, že když se řekne živá (syrová) strava, někteří lidé se vyděsí s tím, že tohle by nezvládli. Jenže živá strava je i to, když si dáte ke svačině jablko a mandarinku. Živá strava je, když si před vařeným jídlem dáte salát. Živá strava je zkrátka všechno, co v sobě má život. A každé zařazení života do naší výživy se počítá.

rajcata-sušená s mořskou solí

 

Takže je možné dát si k oblíbenému párku raw (syrový) super lahodný a zdravý kečup. Já osobně párek vynechám, ale raw kečup si dám moc ráda. Ženy, nabídněte svým partnerům zdravý raw kečup. Poznají rozdíl? A pokud ano, zachutná jim raw kečup více než  „kečup“?

Co potřebujete:

100g sušených rajčat

2 čerstvá rajčata

1 lžíce medu nebo agávového sirupu

1 lžíce olivového oleje

2 lžíce nasekané bílé nebo žluté cibule

1/2 lžičky mořské soli (nemusí být, rajčata jsou solená!)

1/2 lžičky kmínu

1/8 (špetku) kajenského pepře nebo 1/4 lžičku pálivé papriky

300ml vody z máčení sušených rajčat

Sušená rajčata namočíme na 1- 2 hodiny do cca 300 ml vody. Zní to jako nesmysl namáčet sušená rajčata, ale věřte mi. Používám namočená sušená rajčata v mnoha receptech a takto upravená jsou chuťově jedinečná.

Poté vše rozmixujeme do hladké, kečupové konzistence. Vodu přiléváme postupně, přidat můžeme vždycky, ubrat nikoliv. K tomuto receptu nám stačí obyčejný mixér.

kečup raw lahodnosti

V živé kuchyni raw kečup můžeme využít jako dip k namáčení zeleniny nebo jako pomazánku na sušené krekry. Ve vařené kuchyni lze raw kečupem „nahradit“ normální kečup. Nahradit dávám do uvozovek, protože tento kečup chutná naprosto skvěle. I kdybyste tento kečup následně zahřáli, stále uděláte lépe, než když použijete „kečup“ – polotovar vyrobený v chemicko – potravinářském průmyslu. Stále totiž víte, z jakých surovin jste ho udělali.

Poznámka: péči věnujte zejména výběru sušených rajčat. Kupujte zásadně pouze sušená rajčata s mořskou solí. Obyčejná, „jedlá sůl“ s jódem nebo bez jódu je toxická. Všimla jsem si, že v některých super a hypermarketech prodávají sušená rajčata, ale s „jedlou“ solí. Nekupujte je. Nebo si doma můžete usušit svoje vlastní, ať už v sušičce nebo na sluníčku.

rajcata-sušená bio s mořskou solí

Dobrou chuť přeje Klára, www.lahodnosti.cz

http://www.facebook.com/Lahodnosti

Článek povoluji šířit nekomerčním způsobem i s doprovodnými fotografiemi se všemi aktivními odkazy a s odkazem na www.blog.lahodnosti.cz Děkuji.

 

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest15Email this to someone

1 komentář ke článku “Raw kečup pro milovníky kečupu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>