LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Domácí přírodní maska s antioxidantem, vitamínem C a s Irským mechem jako rostlinným „kolagenem“

615CA9F3-8D95-4474-878F-1477D8855A82

Poslední dobou mě baví kosmetika s Irským mechem. Skvělou, ručně vyráběnou kosmetiku Lush, jsem si přivezla z Anglie (ale podobná se bude vyrábět i v Česku, už se těším, až dostanu echo a posdílím stránky výrobce).
Líbí se mi její účinky na pleť i vlasy. Jako alternativa k živočišnému kolagenu je tato mořská řasa jedinečná.
3978

Dovezená maska s Irským mechem od anglické značky LUSH

Rozhodla jsem se experimentovat „sama doma“. Kromě koupele s Irským mechem jsem si doma vytvořila masku na obličej s čerstvými borůvkami jako antioxidantem a navíc s vyživujícím vitamínem C. Základem je jemně rozmixovaný gel z Irského mechu, který skvěle zakonzervuje vitamín C.
Masku uchovejte v lednici v uzavřené nádobě a spotřebujte cca do 14 dnů. Poté si vytvořte novou :) Vyzkoušíte? Pokud ano, podělíte se se mnou o účincích do komentářů?
UPOZORNĚNÍ: Kdybyste masku na obličej náhodou pozřeli (protože upřímně, mě ten vzhled dost lákal :) ), tak se vůbec nic neděje :) Vše je jedlé a dobré.

B4D14894-B498-4C4C-8604-71FDB61A24DA

Co potřebujeme? (Pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text):

gel z Irského mechu (cca 1 hrst dobře propláchnutého na 15 minut namočeného čerstvého Irského mechu a rozmixovaného s vodou dohladka – postupuji dle pokynů na etiketě)
1 hrst borůvek (nejlépe bio)
2-3 lžičky čistého vitamínu C (např. od Hádka nebo jiný čistý vit. C v prášku, např. tento od Gardenu)

29C39FB2-D4B5-4F9A-A483-2FC301509EAB

 1) Podle návodu na etiketě vytvořím gel z Irského mechu. Je třeba, aby byl skutečně jemný. Přidám borůvky a promixuji a na závěr vmíchám vitamín C.
Hotovo.
Miluji masku aplikovat při koupeli, kdy namažu na obličej v silnější vrstvě a nechám působit tak dlouho, jak je mi příjemné. Občas zvlhčím vodou. Poté masku smyju a pleť ošetřím olejíčkem nebo používaným krémem.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

CABA71E2-7338-4CC4-AD39-96850F9B1B41

Přeji lahodné chvíle nejen pro Vaši pleť ;)

Klára Hlaváčová

www.lahodnosti.cz

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

Markus o Irském mechu, s českými titulky:

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech
Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.
Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

ADD96365-3476-4E6A-9AEA-0AB3DE9D3E5B

Text a recept: Mgr. Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Tento článek Domácí přírodní maska s antioxidantem, vitamínem C a s Irským mechem jako rostlinným „kolagenem“ lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/domaci-prirodni-maska-s-antioxidantem-vitaminem-c-a-s-irskym-mechem-jako-rostlinnym-kolagenem/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

CABA71E2-7338-4CC4-AD39-96850F9B1B41

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

, , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>