LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Makový puding bez cukru jako přirozený zdroj vápníku podle Cecílie Jílkové (raw, vegan)

20151203_092912-Medium

Jedna porce tohoto makového dezertu (cca 170g) obsahu polovinu doporučované denní dávky vápníku. A jelikož jsou doporučené denní dávky (DDD) dost podceňované, můžete se klidně směle nadlábnout.
Recept z kuchyně Cecílie Jílkové (www.najimseazhubnu.cz) je báječný jako malá snídaně nebo sytá svačinka.

Co potřebujeme na 1 porci (170g)? (pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text)

Irský mech dobře propláchneme pod proudem vlažné vody a následně namočíme na několik hodin do mísy s vodou, aby řasa změkla a zkřehla. Většinou stačí mech namočit přes den nebo přes noc. Mísu zvolte opravdu velkou, aby měl mech dost prostoru, protože ve vodě mnohonásobně nabyde.
Když je mech nabobtnalý, rozmixujeme ho s 200ml studené vody do zcela hladké pasty. Pastu nalijeme do uzavíratelné skleněné nádoby a necháme ztuhnout v lednici. Na výrobu pudingu budeme potřebovat 200g tohoto gelu. (Zbytek si uschovejte pro jiné použití, gel je možné skladovat v chladu až tři týdny.) Gel rozmixujeme s umletým mákem (nejlepší je mák umlet pomocí elektrického mlýnku na kávu) a steviolem. Polovinu směsi odebereme a zbytek rozmícháme s kakaem a vanilkou. Vanilku lze přidat též do světlé poloviny směsi, ale bude to na úkor bílé barvy.
Do průhledné nádoby lžící vkládáme nejprve tmavou a poté světlou část pudingu. Můžeme ozdobit ořechy, semínky nebo dle vlastní fantazie. Uschováme do chladu (zde puding vydrží cca tři dny), anebo ihned podáváme. Hotovo.

20151203_092912-Medium

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
Přeji Vám nádherné, harmonické a samozřejmě lahodné :) vánoční svátky,
Mgr. Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz
Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Luxusně čisté potraviny

13938267_10154486893810798_4803165869626686685_o

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech
Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.
Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

20431576_474970606217183_5676046811498345239_n

Recept a fotografie dortíku: Cecílie Jílková, http://www.najimseazhubnu.cz/top-zdroj-vapniku-makovy-puding/

Text: Cecílie Jílková http://www.najimseazhubnu.cz, úprava pro Lahodný blog Klára Hlaváčová Lahodnosti.cz

Ostatní fotografie: Klára Hlaváčová, Květa Vondráková

Tento článek Makový puding bez cukru jako přirozený zdroj vápníku podle Cecílie Jílkové (raw, vegan) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/makovy-puding-bez-cukru-jako-prirozeny-zdroj-vapniku-podle-cecilie-jilkove-raw-vegan/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>