LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Vanilkové rohlíčky (raw, vegan, bez lepku, bez cukru)

img_7690-2

Dokonalé vanilkové rohlíčky, které nádherně provoní váš dům. Křehoučké, na povrchu křupavé a uvnitř vláčné. Obalte je syrovým hnědým cukrem (raw kokosové krystaly) a strouhaným kokosem. Tyhle rohlíčky jsou prostě božské.
Raw cukroví připravuji již od listopadu, což je celkem srandovní. Nakonec se ale na Lahodný blog dostane jenom skutečně pár těch nejlepších receptů. Letos jsem si také na zkoušku koupila raw cukroví, ale nakonec zjistím, že mi vždycky nejvíc chutná to moje, domácí. Máte to také tak?

img_7683-1

Co potřebujeme?

200g raw a bio kešu ořechů (klíčová ingredince, kupte si skutečně kvalitní kešu ořechy)
300g raw a bio strouhaného kokosu (opět chutově klíčová ingredince)
3 čajové lžičky pravého vanilkového prášku
5 polévkových lžic raw kokosového cukru – krystalů (raw hnědý cukr)
špetka růžové himalájské soli
raw strouhaný kokos a syrový kokosový cukr (krystaly)na obalení rohlíčků

img_7691-1

 

1) Kešu ořechy v tomto receptu nenamáčíme, protože chceme, aby těsto bylo krásně křehké. Rozmixujeme tedy veškeré ingredience, až vznikne kompaktní těsto. Máte-li slabší mixér, mixujte ingredience postupně. Použít také samozřejmě můžete kuchyňský robot (což doporučuji, kešu pak nepustí tolik tuku).
2) Z těsta vytvarujte maličké rohlíčky a nebo použijte formičky. Čím menší rohlíčky jenom tak do pusy, tím lepší.
3) Nakonec rozmixujte trochu raw strouhaného kokosu a raw kokosového cukru a rohlíčky ve směsi obalte.
4) Dejte sušit na cca 20 hodin na 42°C. Někdy stačí sušit méně.

img_7686-1

Tip: Klíčové suroviny volte skutečně kvalitní, odrazí se na výjimečně lahodné chuti. Pokud nemáte pravý vanilkový prášek, jako je např.pravá vanilka sušená mrazem, dejte vanilky mnohem více. U pravé vanilky stačí méně, jelikož má výrazné aroma i chuť.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

Přeji Vám nádherné adventní dny provoněné vanilkou a láskou,
Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz

img_7685-1

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Ty nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.

Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

Lahodnosti – to je e-shop s živou stravou, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.

img_7688-1

Tento článek Vanilkové rohlíčky (raw, vegan, bez lepku, bez cukru) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/vanilkove-rohlicky-raw-vegan-bez-lepku-bez-cukru/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

img_7690-1

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>