LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Skvělá „kolagenová koupel“ s maskou z Irského mechu

Mám pro vás domácí recept, vyzkoušený na Lahodnostech
(ne tedy přímo na Lahodnostech, vanu tu zatím nemáme, ale asi ji do budoucna pořídíme a budeme dělat povinné mechové přestávky…) na skvělou kolagenovou koupel s maskou:

irsky_mech_lahodnosti-800x800_0

Vhoďte pařátek mechu – malá hrstka (nemusíte ho předem namáčet ani oplachovat) do vany, napouštějte horkou vodu, kterou naředíte ke konci vodou studenou. Horká voda vám uspíší, že mořská řasa začne rychleji „gelovatět“. Až bude mít koupel přijatelnou teplotu, která vám vyhovuje, naložte se do vany a potírejte mechem pokožku celého těla, včetně vlasů.
3-gelatin-mask
Kromě toho, že mořská řasa působí detoxikačně, budete mile překvapeni, co kolagenového gelu se z tak malého množství uvolní. Je to lahodný zážitek.
To není vše. Je škoda řasu po koupeli vyhodit, propláchněte pařátek pod tekoucí vodou, zalijte ho v misce vodou a např. tyčovým mixérem rozmixujte na gel. Ten naneste na obličej a dekolt, nechte pokožkou absorbovat. Po 5-10 minutách pokožku navlhčete a setřete gel ubrouskem. Ošetřete krémem, či gelem s kapkou oleje pro zvláčnění pleti. Je to báječné, pocítíte dokonalou čistotu a jemnost pokožky. To že vypadáte o 5 let mladší, s tím se počítá…
Přeji vám krásný barevný podzim,
Gabča Lahodnosti.cz

 

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
pastika

Paštika s Irským mechem

Recept a text: Gabča, Lahodnosti.cz

Foto: internet, Květa Vondráková, Klára Hlaváčová, Lahodnosti.cz

Pomůcky:
Ingredience:
Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>