LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Sirup pro zdraví, proti kašli a na posílení imunity s Irským mechem

IMG-20170920-WA0002

Letos se mi nevyhnulo podzimní nachlazení. Bylo mi pod psa.
Květa, moje kolegyně a obchodní zástupkyně, mi doporučila sirup z Irského mechu. Přiznám se, že ačkoliv mám s touto mořskou řasou denní bohaté zkušenosti, moc se mi do toho nechtělo. Chtěla jsem jen spát a ležet. A litovat se. :)
Sama pro sebe Irský mech používám několikrát týdně kosmeticky a několikrát týdně do smoothie nebo do jídel jako ztužovač místo vajec. Svému psovi Tadeášovi jsem Irským mechem uzdravila (nebo ulevila) od bolavých kyčelních kloubů a kulhání (dysplazie). A tak jsem si řekla, že se zmátožím a sirup si udělám.

12718004_10208764536172481_6385858604064955488_n

Květa má totiž s terapeutickým využitím Irského mechu bohaté zkušenosti. Používá jej na posílení imunity (tak, jak to doporučuje Markus Rothkranz) a pro svého malého syna Honzíčka při respiračních onemocněních. Irský mech mu pomáhá na průdušky a odkašlávání.

img_7175

Jak připravit podzimní sirup z Irského mechu pro rychlejší zotavení z nachlazení a úlevu od kašle?

1 polévková lžíce gelu z Irského mechu (jak připravíte gel? Mrkněte na video dole)
2 polévkové lžíce kvalitního medu 
šťáva z 1 citronu
špetka bio skořice
1/2 lžičky černého kmínu nebo pár kapek bio oleje z černého kmínu (nemusí být)
hrst čerstvého tymiánu
kousek „pařátku“ Irského mechu
Můžete přidat: čerstvou či sušenou bio kurkumu nebo čerstvý bio zázvor na posílení imunity či zánět krku.

img_7222

Pokud máte sirup pro dítě, dbejte na to, aby byl spíše sladko kyselý (což mají děti rádi) a zázvoru nebo kurkumy bylo cítit málo. Popř. nedávejte vůbec.
1) Malý kousek „pařátku“ Irského mechu dobře opláchneme pod teplou tekoucí vodou od soli. Tymián a opláchnutý „pařátek“ Irského mechu necháme vyluhovat v menším množství horké vody cca 15 min.
2) Mezitím si vytvoříme gel z Irského mechu. Řasu necháme namočenou přes noc (a nebo dle tipu č. 2), 3-4x dobře propláchneme od soli a rozmixujeme v mixéru s troškou vody.
TIP: Sirup je lepší když je více vodovatý, proto vody použijeme více vody a získáme požadovanou konzistenci sirupu.
TIP 2: Pokud jako já potřebujete sirup udělat hned a Irský mech nemáte tím pádem namočený několik hodin, namočte ho alespoň na chvíli do velmi teplé až horké vody, než si připravíte ostatní ingredience.
Postup je také ve videu:
3) Med, citron a gel  smícháme ručně dohromady v kašovitou směs.
4) Pokud máme, rozdrtíme černý kmín a přidáme do sirupu. Namočený tymián s pařátkem Irského mechu přidáme do sirupu také (včetně vody). Udělá se vám sirupová směs.
Sirup skladujeme v uzavřené skleněné nádobě a ponechejte tam i kousek čerstvé bylinky. Vydrží takto 3 dny.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

img_7214-1

Dávkování

Dávkování pro děti: Květa podává 3x až 4x denně po velké lžičce svému dítěti a chutná Lahodně
Dávkování pro dospělé: 3x denně velká lžíce, doporučuji přidat na prohřátí více zázvoru nebo kurkumy. Máte-li „koule“, čerstvý kořen kurkumy spolu s Irským mechem je skutečně super.
Třetí den jsem již byla v práci. Což bych byla zřejmě i bez sirupu. Super ale bylo, že jsem se cítila zdravá.

Přeji Vám zdravé a šťastné podzimní dny plné lahodných chvil,

Klára Hlaváčová

www.lahodnosti.cz

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.

Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.

Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

IMG-20170920-WA0002

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

Autorka receptu a fotografie sirupu: Květa Vondráková, https://www.facebook.com/irskymech/ Obchodní zástupce, kontaktujte Květu na e-mailu: lahodnosti.kveta@gmail.com nebo na tel: 734 799 449

Autorka textu a fotografií (kromě fotky sirupu): Mgr. Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>