LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Raw zelňáky s koprem

DSC_1360

Také se Vám na živé stravě stává, že si zamilujete jedno jídlo a to jíte stále dokolečka dokola? Mě se toto stalo se zelnými krekry s koprem a kmínem, které jsem v poctivém množství doplňovala pestem z medvědího česneku. Nemohla jsem si pomoct. Zelňáky se u nás sušily ve dne v noci, takže ani žádnou fotografii nedošlo.
A protože nevěřím v recepty bez fotografie (kdo by je četl? ;) ), ve svém „zelňákovém“ období jsem recept na zelné placky na Lahodný blog nemohla dát – stále totiž nebylo co fotit. Ať jsem nasušila jak velké množství jsem chtěla, stejně jsem je snědla. Můj syn František se mnou držel pomyslnou basu a tak jsme „zelňákovali“ oba dva.
Zelné placky lze různě obměňovat a vylaďovat. Základem je vynikající nepasterizované zelí  v bio kvalitě s mořskou solí a bio kmínem. Zelí si můžete udělat doma (klidně i jako rychlé pickles) a nebo si ho koupit.

DSC_1440

Co potřebujeme? (pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžovou)

2,5 hrnku kysaného nepasterizovaného bio zelí
1 hrnek raw mandlí (předem namočených)
5 lžic raw slunečnicového semínka
4 lžíce namočené bio pohanky
4 lžíce zlatého lněného semínka
2 lžíce bio chia semínek
1 střední bio mrkev
2 bio cibule
2 lžičky sušeného kopru
3 lžičky kmínu
1 lžička růžové himalájské soli

DSC_1419

Zvlášť si namočíme mandle, slunečnicové semínko, zlaté lněné semínko, chia a pohanku.
Do větší mísy dáme 1/2 hrnku nepasterizovaného (raw) zelí, slunečnicové semínko, pohanku a 1 lžičku kmínu. Toto jsou ingredience, které nebudeme mixovat.
Dle výkonnosti Vašeho mixéru dáme postupně nebo najednou zbylé ingredience do mixéru a promixujeme. Já ve Vitamixu nejprve umixuji cibuli, mrkev, sůl, kopr a kmín. Poté přidám mandle. A nakonec zelí, lněné semínko a chia. Mírné nepromixování je v pohodě, krekry mohou mít hrubší strukturu. Vše můžete také udělat ve svém kuchyňském robotu s „S“ nožem.
Umixované těsto dám do mísy k nerozmixovanému zelí, slunečnici, pohance a kmínu a dobře promíchám.
Vložíme na sušící plát a sušíme do křehka. Osobně mám zelné krekry radši vyšší a tak se mi suší déle. Chutnají mi ale v tomto případě více než tenké placky.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

DSC_1375

Zajímalo by mě…. Jaké je/bylo Vaše jídlo, které jste jedli stále dokola?
Přeji Vám lahodné pochutnání a vědomí, že naše nikdy nechybuje (viz. tento článek na Lahodném blogu: http://blog.lahodnosti.cz/12-kroku-k-syrove-strave/)
Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz

DSC_1360

Autor receptu, fotografií a textu: Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Všechna práva vyhrazena.

Tento článek Raw zelňáky s koprem lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/raw-zelnaky-s-koprem/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest7Email this to someone

8 komentářů ke článku “Raw zelňáky s koprem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>