LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Okurkový salát (raw, bez cukru). Možná je banální, ale kdo by ho nemiloval?

IMG_0882

Z dětství si pamatuji na okurkový salát, který nám dělali na základní škole v jídelně. Pamatujete si na něj? Nastrouhaná okurka, kvasný lihový ocet, cukr. Pamatuji si, že bych ho vždycky nejraději snědla plnou mísu, ale byla ho jen malá mistička. A navíc ten cukr.
Pojďme si doma udělat jednoduchý okurkový salát ve zdravé variantě, který oceníte nejen vy (pro rychlou přípravu), ale i děti (pro sladko-kyselou chuť).
I zcela obyčejná jídla se dají udělat v dokonale zdravé a dokonale lahodné podobě. Ráda nad tím vždy přemýšlím.
Mám tendenci jídlo hodně kyselit (miluji to tak), tedy množství octa a sladidla přizpůsobte své chuti.

Co potřebujeme? (pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text)

2 bio okurky (neloupeme)
2 velká bio rajčata
1 lžička růžové himalájské soli

Na zálivku:

2-3 nebo více lžíce bílého vinného bio octa (množství dle chuti)
1 lžíce jablečného bio octa
1 nebo více lžíce raw agáve sirupu (množství dle chuti)
špetka čerstvě namletého bio pepře
špetka himalájské soli
trochu citronové šťávy (nemusí být)
trochu vody

IMG_0883

TIP 1: vinný bílý ocet a jablečný ocet míchejte vždy v poměru 3:1. Vinný bílý ocet je jemnější. Pokud ho nemáte, použijte pouze jablečný bio ocet.

1) Okurku na struhadle na hrubo nastrouháme (bacha na prsty). Dále na struhadle zpracujeme rajče. Vše posolíme. Necháme, aby okurky a rajčata pustily co nejvíce vody.
Okurková voda je výborná.
2) Ingredience na zálivku smícháme v mističce dohromady. Přidáme trochu vody, ochutnáme a dochutíme. Vlijeme na okurky. Okurky by měly pustit hodně vody, ale dle potřeby můžeme ještě vodu přidat. Znovu ochutnáme a buď ještě přidáme ocet nebo agáve, dle chuti.
Tradááá.

TIP 2: zálivka se skvěle hodí i na ledový salát nebo na směs trhaných listových salátů či na šopský salát.

IMG_0876

Klasický okurkový salát. A přesto zcela jinak.

Přeji Vám lahodné okurkové pochutnání,

Mgr. Klára Hlaváčová

www.lahodnosti.cz

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech
Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.
Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

já

 

Autorka receptu, textu a fotografií: Mgr. Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Tento článek Okurkový salát (raw, bez cukru). Možná je banální, ale kdo by ho nemiloval? lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/okurkovy-salat-raw-bez-cukru-mozna-je-banalni-ale-kdo-by-ho-nemiloval/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

IMG_0879

IMG_0881

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>