LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Nudle s omáčkou z divokého mědvědího česneku (raw, vegan, bez lepku)

IMG_5566

Na jaře, když začínájí rašit divoké byliny a plevele, dostávám opakovaně chuť na medvědí česnek. Pokud chodíte do lesa a objevíte divoce rostoucí medvědí česnek, natrhejte si pár hrstí. Máte-li rádi jeho výraznou chuť, využijete ho do omáčky, pesta, polévky nebo sušených chlebů a krekrů. Celý namočený ve vodě vám v lednici vydrží krásně čerstvý několik dní.

IMG_5533 (2)

Na recept jsem použila kelpové nudle. Můžete si ale udělat i cuketové spirálky na spiralizéru nebo za použití škrabky pro tenké nudličky či běžné škrabky.

Co potřebujeme? (Pro zobrazení ingrediencí klikněte na zelený text)

1 balení kelpových nudlí
2 hrsti divoce rostoucího medvědího česneku
40 ml kvalitního panenského olivového oleje v bio kvalitě
4 na slunci sušená bio rajčátka (ideálně namočených na 1/2 hodiny nebo více)
1 lžíce bio dýňových semínek (ideálně namočených na 2 hodiny a více)
2 lžičky sušené nebo čerstvé bazalky či rozmarýnu a/nebo tymiánu
1 lžičku himalájské soli
1/2 lžičky barevného pepře (nemusí být, záleží na chuti)
70 ml vody (nebo dle potřeby)

IMG_5567 (1)

1) Kelpové nudle namočíme do teplé vody a propláchneme.
2) Mezitím zlehka opláchneme medvědí česnek a dáme do mixéru. Přidáme olej, rajčátka, dýňová semínka, čerstvé nebo sušené koření, sůl, pepř a vodu. Chcete-li, aby omáčka byla vlahá, přidejte teplou vodu.
3) Omáčku rozmixujeme zcela do hladka. Ve vysokorychlostním mixéru to trvá pár vteřin.
4) V misce promícháme nudle s omáčkou a servírujeme ozdobené dýňovým semínkem.
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
Ráda chodím po lese a po loukách a nyní na jaře je to skutečně skvostné. Vše raší, bují, radost pohledět. Ráda bych Vaší pozornost nasměrovala na novou knihu od Sergei Boutenko Divoké a jedlé. Je to skvělá kniha, pokud chcete do svého jídelníčku zařadit více divokých jedlých bylin a plevelů. Některé jsou dobře známé, jako je třeba ptačinec žabinec. Ale byla jsem skutečně překvapená, kolik druhů divokých rostlin je chuťově vynikajích. Já jsem znala maximálně 20.

divoke_jedle-350x350_0

Přijde Vám to jméno známé? Jasně, Sergei je synem Victorie Boutenko. Kniha naučí rozpoznat 60 jedlých plevelů a bylin a obsahuje i 67 receptíků. Navíc je kniha obohacena o cenné Sergeiovi komentáře. U každé rostliny je její popis, chuť, použití, nutriční hodnota, užitečné rady, pomůcky k rozpoznávání a fotografie. Zkrátka pokud tuto knihu doma ještě nemáte, vřele ji doporučuji. Mě skutečně nadchla. Navíc Sergei je krásný muž. Více se dozvíte a zakoupíte na Lahodnostech zde: http://www.lahodnosti.cz/divoke-a-jedle-sergei-boutenko

IMG_5571

Take milujete divoké byliny a medvědí česnek? Co z něj připravujete?
Přeji Vám nádherné dny a plno cest nejen za divokým plevem,
Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Máme ty nejlepší potraviny na českém trhu. Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

Autorka receptu a fotografií: Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Tento článek Nudle s omáčkou z divokého mědvědího česneku (raw, vegan, bez lepku) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/nudle-s-omackou-z-divokeho-medvediho-cesneku-raw-vegan-bez-lepku/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

, ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>