LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Natrhejte si nádherně voňavý černý bez. Poradím vám, jak ho jednoduše a lahodně využít v raw kuchyni.

IMG_6772

Natrhejte si nádherně voňavý černý bez. A já vám poradím, jak ho jednoduše a lahodně využít v raw kuchyni.
1) V živé kuchyni je skvělé preferovat suroviny v čerstvém stavu. A tak než se černý bez rozhodnete usušit na zimu, udělejte si nejprve super jednoduchou a super lahodnou vitamínovou bezovou vodu.
Potřebujete: černý bez cca 2 větší květy a ovoce dle fantazie. Na fotce jsem použila jablíčka. Skvělé jsou i měsíční jahody nebo maliny. Do vody můžete přidat třeba i mátu a citron. Takto připravenou bezovou vodu skladujte v lednici maximálně 2 dny. Černý bez vodu nádherně osladí, je to skutečná lahoda.

IMG_6781

 

IMG_6755

2) Vyrobte si z květů černého bezu raw sladidlo.
Rozmixujte černý bez s vodou (cca 4 šálky bezu na 1 šálek vody nebo dle potřeby) a přidejte několik čerstvých datlí Medjool.
Bezový sirup je dokonalý do dezertů, ale i jen tak na lžičku, do čaje a všude tam, kde by jste sladili. Takto připravený bezový sirup je úžasně zdravý, protože na něj využijete pouze celistvé potraviny, žádné výtažky. Sirup Vám vydrží několik dní i v lednici.
Skvělé je také si bezovým sirupem pokapat zmrzlinu, dortík nebo pohankovou kaši.

IMG_6770

3) Pár kvítků černého bezu si natrhejte jen tak do salátu.
Černý bez zpočátku chutná lehce neutrálně, poté mírně do hořka a konečnou plejádu chutí zakočuje sladký přídech, který ještě dlouho zůstane na jazyku. Zpestření salátu květy černého bezu je tedy skutečně parádní chuťový zážitek.

IMG_6768

4) Marinujte černý bez, jak krásně napsala Květa Vondráková v naší Raw (živé) skupině pro všechny. (Přidat se můžete zde: /www.facebook.com/groups/raw.ziva.strava.pro.vsechny)
Zkoušela jsem tip od Květy a marinovala jsem černý bez (asi 3 větší květy) s citronem, agáve tmavým sirupem a raw hořčicí (recept na raw hořčici naleznete zde: raw-ostro-sladka-horcice-raw-vegan-bez-cukru-bez-lepku-4-ingredience)
Přidat můžete i jablečný ocet. Takto marinovaný černý bez jsem servírovala na listech z ledového salátu s čerstvými rajčátky. Jedná se o poměrně nezvyklou kombinaci, která mě překvapila. Černý bez je skutečně úžasný mnoha způsoby.

IMG_6744

5) Černý bez usušte na zimu.
Když je takto krásně, tak nejlépe na sluníčku a nebo potom dosušit v susičce. Využijete ho do smoothie, jako čaj a nebo jím posypete salát místo koření.

IMG_6783

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
Přeji Vám jednoduše lahodné dny,
Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Ty nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl.

Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

IMG_6780 IMG_6782

Autorka receptu, textu a fotografií: Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Tento článek Natrhejte si nádherně voňavý černý bez. Poradím vám, jak ho jednoduše a lahodně využít v raw kuchyni. lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/natrhejte-si-nadherne-vonavy-cerny-bez-poradim-vam-jak-ho-jednoduse-a-lahodne-vyuzit-v-raw-kuchyni/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>