LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Lahodný dortík Bounty se ztužovadlem Irský mech (raw, vegan, bez cukru)

 

bounty

Lahodný dortík s Irským mechem z kuchyně Cecílie Jílkové (najimseazhubnu.cz).
Jednoduchý kokosový Bounty dortík z 5-ti ingrediencí. Samé lahodnosti.

Co potřebujeme na 1 dortík?

mixér, plátýnko nebo sáček na výrobu rostlinného mléka, formičku na dortík
1) Nejprve si přichystáme gel z Irského mechu: Vezměte 25g čerstvého Irského mechu a propláchněte ho v cedníku ve vlažné vodě, aby se odstranily nečistoty. Poté mech naložte na dvě hodiny do studené nebo vlažné vody. Znovu propláchněte a znovu naložte do vody, tentokrát na cca 8 hodin nebo přes noc. Naposledy zceďte a propláchněte. Mech by v tuto chvíli měl mít zcela neutrální chuť i vůni.
Do mixovací nádoby nalijte 1/2 šálku studené vody, přidejte mech a mixujte zcela dohladka. Pokud se vám tvoří vzduchová bublina kolem nožů, pomáhejte si šťouchadlem. Výsledný gel vydrží v lednici cca 10 dní.

mech 6

 2) Dále si připravíme raw mléko – rozmixujeme ořechy (např. 1 šálek nepasterizovaných mandlí se 2 šálky vody). Přecedíme přes plátýnko nebo využijeme sáček na výrobu rostlinného mléka z bio bavlny šitý v chráněné dílně v Česku.

pytlik-na-vyrobu-orechoveho-mleka-bavlneny (4)-800x800_0

3) Kokos rozmixujeme nasucho v mixéru nebo umeleme v mlýnku na jemný prášek.
4) Dále vše rozmixujeme společně s gelem z Irského mechu, xylitolem a mlékem.
5) Naplníme formičku a dáme mrazit.
6) Zatím si ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu. Lze ji ještě trochu rozředit připraveným mandlovým mlékem, aby byla vláčnější a po ztuhnutí měkčí. Touto polevou polijeme dortík ve formičce a opět dáme mrazit cca na 30 minut.
7) Nakonec formičku opatrně odstraníme (trošku ji na bocích v několika místech stlačte, aby se celá vnitřní strana kovu odlepila od dortíku, a potom z ní jemně ve vzduchu zatřeste směrem dolů, dortík by se měl sám z formy povysunout). Ozdobte plátkem citrusu. Hotovo.

bounty maly

bounty maly

bounty maly

 

 

 

 

 

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.
lahodnosti_logo_napis-okrouhly6Přeji Vám lahodné „Bounty“ pochutnání,
Mgr. Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz
Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Luxusně čisté potraviny

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech
Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.
Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

20431576_474970606217183_5676046811498345239_n

Recept a fotografie dortíku: Cecílie Jílková, http://www.najimseazhubnu.cz/opravdu-delikatni-bounty-dortik-bez-cukru/

Text: Cecílie Jílková http://www.najimseazhubnu.cz, úprava pro Lahodný blog Klára Hlaváčová Lahodnosti.cz

Ostatní fotografie: Klára Hlaváčová, Lahodnosti.cz, vitalvibe.cz – sáček v prodeji

Tento článek Lahodný dortík Bounty se ztužovadlem Irský mech (raw, vegan, bez cukru) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/lahodny-dortik-bounty-se-ztuzovadlem-irsky-mech-raw-vegan-bez-cukru/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest1Email this to someone

,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>