LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Kokosový wrap (raw, vegan, bez lepku)

IMG_9893 (1)

Jsem zamilovaná. Do života. A do kokosového wrapu. Objevila jsem geniální placky z mladého kokosu, ze kterých do pár minut vykouzlím lahodné jídlo.
Placky z mladých kokosů mám moc ráda. Často ale nemám chuť objednávat mladý kokos, otevírat ho, vydlabat kokosové maso, rozmixovat se solí, dát ho sušit… Jako kdyby to říkal pan Lorenz ve filmu Na samotě u lesa: to máte koupit mladý kokos, otevřít ho, vydlabat kokosové maso, rozmixovat ho, přidat sůl, usušit…
(Včera jsem koukala na film Na samotě u lesa, tak mě to přirovnání napadlo.) :)
Kokosové placky jsou velmi syté. Jsou mastné a přitom velmi lehce stravitelné. Obsahují 0% cholesterolu a hodně prospěšných tuků. Kokosové placky jsou vláčné a nelámou se. Ohnete je třeba jako pitta chléb a velmi dobře se s nimi pracuje.
Každopádně: máte-li chuť na kokosové wrapy, pojďme na to.

IMG_9904

Co potřebujeme na 2-4 porce? (Pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text)

4 kokosové placky klasické nebo s curry
4 plátky bio salátu (batavia, ledový nebo římský)
1/2 bio červené papriky
2 bio rajčata
1/2 bio okurky
2 párátka nebo kousek špejle

Dresing:

1 hrnek raw kešu ořechů (namočené na 1-2 hodiny, aby se lépe mixovaly)
30g kapary ve slaném nálevu (nemusí být, můžete nahradit pepřem a citronem a udělat klasickou „kešunézu“)

IMG_9893

Postup:

1) Pokud kokosové placky nechcete kupovat, kupte 3-4 mladé kokosy, vydlabejte z nich kokosové maso a rozmixujte do hladka s růžovou himalájskou solí, popř. s curry. Nechte sušit cca 10-12 hodin. Poté jsou placky připravené k další přípravě.
2) Když máte kokosové placky koupené nebo již hotové, postup je jednoduchý a rychlý: syrové kešu rozmixujeme s kapary na hladký dresing.
3) Plátek salátu rozpůlíme. Rajčata nakrájíme na kolečka. Okurku a papriku nakrájíme podélně na hranolky.

IMG_9881

4) Na kokosový wrap vložíme salát a pomažeme ho dresingem. Poté na wrap vložíme nakrájenou okurku, papriku a rajčata. Opět pomažeme dresingem a na vše položíme druhou půlku salátu.

IMG_9882

5) Wrap zarolujeme. Můžeme ho lépe upevnit kouskem párátka nebo kouskem špejle.
Hotovo.

IMG_9888

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

Přeji Vám lahodné kokosové pochutnání,

Klára Hlaváčová

www.lahodnosti.cz

lahodnosti_logo_napis-okrouhly6

IMG_9912

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl

Ty nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.

Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech

Lahodnosti – to je e-shop s živou stravou, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.

Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

IMG_9893 (1)

Autorka receptu, textu a fotografií: Mgr. Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Tento článek Kokosový wrap (raw, vegan, bez lepku) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/kokosovy-wrap-raw-vegan-bez-lepku/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

, , ,

2 komentáře ke článku “Kokosový wrap (raw, vegan, bez lepku)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>