LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Jak vytvořit želatinu z Irského mechu? (video-návod)

Jak si vytvořit želatinu z Irského mechu? Želatina je následně super do smoothie, koktejlů, chlebů, krekrů, dezertů a aspiků. Zajišťuje nadýchanost potravin a navíc se jedná o kolagenovou bombu. Slouží místo vajec a tak by jsme ji mohli nazvat i veganským rostlinným vejcem.

Jak si želatinu z Irského mechu připravit? Mrkněte na Lahodné video:

Na Lahodnosti jsme právě včera 11.10.2016 přivezli čerstvý Irský mech. Podívete se zde: http://www.lahodnosti.cz/irsky-mech-cerstvy-nesuseny-500g-raw

Čerstvý Irský mech pomáhá (podle Markuse Rothkranze):

 • vyhlazovat pokožku a vyplňovat případné vrásky (když jsem si čerstvý Irský mech poprvé namazala na obličej, myslela jsem, že se bude chovat jako pleťová maska a po nějaké době ho omyju. Během několika minut se mi ale doslova vpil do pokožky)
 • vyživuje klouby a vazy
 • pomáhá v růstu vlasů a nehtů (Markus o tom natočil samostatné a vtipné video)
 • podporuje mladistvý vzhled (je to čistý kolagen)

img_7143

 • upravuje trávení a léčí potíže se střevy (Crohn, IBS a další) – potahuje totiž střevo jemným ochranným filmem
 • obsahuje hodně proteinu
 • obsahuje hodně jódu pro správné fungování štítné žlázy (nejlepší přirozený zdroj jódu spolu s kelpem)
 • obsahuje velké množství síry pro krásnou pleť a vlasy
 • dále hodně draslíku, který tělo neumí uchovávat
 • čerstvý Irský mech je skvělý pro mozek, pro skvělé fungování paměti
 • je skvělý dokonce i pro zharmonizování emocí (jako jsou deprese, vztek, úzkost, náladovost)
 • dále obsahuje selen pro hormonálních rovnováhu a funkci štítné žlázy
 • pomáhá játrům zbavovat se tuku
 • odstraňuje z těla těžké kovy a radiaci (např. z používání mobilních telefonů)
 • má antivirové účinky

img_7222

Čerstvý nesušený Irský mech (a tedy v jedinečné RAW kvalitě) je unikátním produktem na českém trhu. Delší dobu jsem po něm pátrala, protože je to přesně ten čerstvý mech, který ve svých videích tolik vychvaluje Markus.
Jedná se o druh mořské řasy, jejíž schopností je vytvořit želatinu. Raw a veganskou želatinu, kterou můžeme využít do mnoha živých receptů, např. pro zeleninové želatinové závitky, cheesecaky, želatinové dorty, gumové medvídky pro děti atd. atd. 
Irský mech pokrmy navíc ztužuje, pojí k sobě a je alternativou k vejci.Také Vám to zní jako veganská a navíc raw pochoutka, která by neměla chybět ve zdravé a vynikající kuchyni?
Čerstvý Irský mech je hodnotnou superpotravinou sám o sobě. Je přírodním regenerátorem pro klouby (nejen u lidí, ale i u zvířat). Je skvělý také pro pokožku celého těla a i pro vlasy jako zábal. Dokonale působí na jemnou pleť kolem očí. Vyzkoušejte ho jako masku na obličej a/nebo zábal na vlasy.Vyživuje pleť, vyhlazuje případné vrásky a nerovnosti a je skvělý pro růst vlasů.
  Řasy Irského mechu jsou téměř průsvitné, neutrální chutě i vůně. Silnější větvení přechází ve slabší a jeho stonky jsou krásně gelovité a pružné.

img_7140

Irský mech je navíc nutričně velmi hodnotný a má blahodárné účinky na zdraví člověka. Obsahuje 15 z 18 esenciálních, tedy pro tělo nezbytných, látek. Je bohatý na vápník, síru, jód, draslík, dále na vitaminy A, D, E, F a K. Příznivě ovlivňuje a optimalizuje močový měchýř, záněty průdušek, zápach z úst, střevní problémy, infekční otoky kloubů, plicní potíže, problémy se štítnou žlázou.  Pomáhá i u tuberkulózy, nádorů a vředů. Má antivirové účinky a je tedy skvělý pro léčbu i prevenci chřipky typu B a příušnice.
Navíc neutrálně a po dochucení skvěle chutná a jeho konzistence ho přímo předurčuje ke kouzlení v živé i vařené kuchyni. 

img_7160

Možná Vás zaujal i název této mořské řasy. Proč zrovna Irský mech? Irský mech je totiž nejvíce vyskutující se a rostoucí řasou kolem Irska, takže její název vlastně až tak překvapivý není. Tato řasa má v oblasti Irska velkou tradici v lidovém léčitelství. V 19. století se Irský mech stal jedním z hlavních zdrojů výživy tamních obyvatel a důležitou potravinou. V dnešní době získává zpět svoji zaslouženou popularitu nejen jako výborný zdroj vitamínů a minerálních látek, ale také jako skvělý pomocník v kuchyni.
Irský mech roste v obrovském množství také na pobřeží Ameriky u Atlantického oceánu a zčásti i u Tichého oceánu. Čerstvý Irský mech má pestré zbarvení a je měkký a vláčný.

Pochoutky, které si také můžete připravit z Irského mechu. Pro zobrazení receptu klikněte na příslušný obrázek:

Onion-Cheese-Bread1

Raw chleba s Irish Moss podle Amie Sue

IMG_5871

 

Tiramisu8

Jedinečné Tiramisu od Amie Sue, tisíckrát ozkoušeno :)

Chocolate-covered-Blueberry-Leather11

Lízátka podle receptu Amie miluji.

Sun-dried-Tomato-and-Basil-Cheese-Spread4

Rajčatovo-bazalkový sýr v různých variacích od Amie se hodí vždycky

burger

Pro nadýchaný burger z receptu Amie Sue přidávám 3 lžíce želatiny z Irského mechu

s textem 12_resize

Tiramisu5

Love podle Amie Sue

Chocolate-covered-Blueberry-Leather

Raw lízátko? Jasně! Amie Sue miluje Irský mech

Sun-dried-Tomato-and-Basil-Cheese-Spread3

Další isnpirace ve stylu Amie Sue, má stejné chutě jako já

99bef9e0-44d0-4902-89f2-c5ac1f23a3b7

Do štoly podle Amie přidávám 2 lžíce želatiny z Irského mechu

Česrtvý Irský mech zakoupíte na Lahodnostech: http://www.lahodnosti.cz/irsky-mech-cerstvy-nesuseny-500g-raw
Přeji krásný lahodný den, Klára Hlaváčová
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

img_7214-1

Text: Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Video 1: Klára Hlaváčová, Lukáš David, Lucie Davidová Zelená, www.lahodnosti.cz

Video 2: Markus Rothkranz

Fotografie mechu: Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Fotografie jídel: Amie Sue, www.nouveauraw.cz

Tento článek Jak vytvořit želatinu z Irského mechu? (video-návod) lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/jak-vytvorit-zelatinu-z-irskeho-mechu/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>