LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Elixír lahodností aneb divoké zelené smoothie (raw, vegan, bez sacharidů)

dav
Zelená smoothie nejenže lahodí oku, ale kdo je pije často, tak velice lahodí i chuťovým pohárkům.
Někomu zelená smoothie nechutnají hned a je skvělé si na jejich chuť přivyknout. Potom už nebudete chtít jinak. Pokud vám zelená smoothie dvakrát nechutnají, můžete si to ulehčit. Smoothie doslaďte třeba xylitolem (ten nyní používám hojně) nebo stevií či lahodnými datlemi. Kdo má rád sladkokyselé chutě, přidá např. ještě citron. Mňam.

sdr

Co potřebujeme? (Pro zobrazení ingrediencí klikněte na oranžový text)

1 hrst čerstvého Irského mechu nebo 1 polévkovou lžíci gelu z čerstvého Irského mechu nebo 1 malou lžičku odsoleného prášku z čerstvého Irského mechu
1 jablko nebo 4 meruňky
1 hrst divokých bylin (svizel, kopřivy apod.)
1 hrst špenátu
šťáva z 1/2 bio citronu
trochu máty
1 hrnek vody

dav

1) „Pařátek“ čerstvého Irského mechu dobře propereme pod tekoucí vodou a poté v mixéru umixujeme s vodou. (Používáme-li prášek z Irského mechu, můžeme rovnou všechny ingredience vložit do mixéru a rozmixovat najednou.)
2) Přidáme ostatní ingredience a vše rozmixujeme na lahodné krémové smoothie, které nastartuje váš den :)

 

TIP: Připravený gel z čerstvého Irského mechu můžete mít stále v lednici a používat ho do kaší, polévek, smoothie, dezertů a všude, místo vajec a želatiny, dále na pleť i vlasy, každý den. Vydrží takto v lednici cca 10 dní, poté si připravte nový.

TIP 2: Pokud máte rádi hotová řešení, pracujte v kuchyni spíše s práškem z Irského mechu. 50g Vám vystačí na cca 3-4 týdny.

DD100A76-DD63-4FE3-8B7A-1A29FA4E22B1

Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

Lahodné „divoké“ léto přeje Klára a Květa

www.lahodnosti.cz

dav

 

Co jsou Lahodnosti?

www.lahodnosti.cz – Vše pro živou stravu na jednom místě: Vrcholné zdraví, krásné tělo, jasná mysl
Čerstvé i trvanlivé čisté potraviny. Bez chemických přísad. Bez konzervace. Nejčistší lahodné nejlepší potraviny na českém trhu pro Vaše zdravé, štíhlé tělo a jasnou mysl. Čerstvé i trvanlivé potraviny umíme skladovat, takže si je skutečně vychutnáte.
Nakupte si veškeré ingredience, čerstvé potraviny a vychytávky do živé kuchyně na Lahodnostech
Lahodnosti.cz – to je e-shop s bio a raw potravinami, dovoz a vlastní výroba potravin. Komunita nadšených lidí a sdílení živého životního stylu. Provozujeme i lesní školku s raw stravou pro děti.
Maloobchod, velkoobchod, luxusní čisté potraviny, Lahodný blog, školka pro děti s raw stravou, profesionální poradenství, přednášky, ochutnávky, dovoz a vývoj vlastní potravin a surovin té nejlepší kvality.

sdr

Recept a fotografie: Květa Vondráková

Text: Mgr. Klára Hlaváčová a Květa Vondráková, www.lahodnosti.cz

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>