LAHODNÝ BLOG

BLOG E-SHOPu Lahodnosti.cz

Budu 100% raw navždy? Nové video.

Budu 100% raw navždy?

Nový nadpis videa od Kristiny mě zaujal. I když na videa moc nekoukám (mám totiž pocit, že mě zdržují a že čtený text dle potřeby přelétnu mnohem rychleji. Máte to někdo taky tak?), tak na toto video jsem se koukla a rozhodla jsem se, že ho volně přeložím. Video vyšlo předevčírem.
Podobná otázka totiž napadá asi každého z nás a je úplně jedno, zda jsme nebo nejsme raw, vegan, vegetarian nebo jiný „án“.
O tomto tématu jsem psala ve starším úspěšném článku zde: http://blog.lahodnosti.cz/jak-zacit-s-zivou-stravou-31-tip/. (aktuálně přes 62 000 přečtení)

Unknown-1

Zkrátka pokud žijete jiným životním stylem, než většinová společnost, tzv. zdravým životním stylem, asi si občas podobnou otázku kladete taky. Každý den jsme totiž konfrontováni s tím, jak žijí ostatní a tedy můžeme srovnávat a porovnávat, přemýšlet, zamýšlet se. Což už je mnohdy víc, než lidé nad svým životním stylem dělají (pokud je tedy netrápí nějaký zdravotní problém a nebo nehubnou).
Budu 100% raw navždy? A dosaďte si klidně „budu navždy 100% vegan“? „Budu navždy 100% vegetarián“? „Budu navždy sportovat“? apod.

Unknown-2

Kristina na otázku odpovídá nejprve údivem. Nikdy dříve totiž tuto otázku nedostala. Lidé se jí prý ptají na úplně všechno, i na její stolici. Ale otázku, zda sebe samu vidí jako raw forever, ještě dříve nedostala.
Odpovídá, že je raw životnímu stylu plně oddaná, že ho miluje a že je důležitý nejen z hlediska osobního a zhlediska prosperity vlastního těla, ale i zhlediska ekologie a udržitelnosti planety.
Kristina je na raw stravě 13 let a pro ni je to nejzdravější a nejmíň sobecký životní styl na světě. Na otázku tedy Kristina odpovídá tak, že neví, co bude dál a co budoucnost přinese. Je třeba možné, že se ocitne v situaci, kdy nebude raw vegan k dispozici. V tom případě by její druhou nejlepší volbou bylo veganské jídlo. A ano, myslí si, že minimálně z 90% bude jíst raw stravu i nadále. Aktuálně stále 100%. „Dokud budu mít možnost volby, toto je moje volba. Na 100%.“ Tak to vidí Kristina.

images

Více podrobností z videa:
Kristina ve videu říká, že raw vegan životní styl pro ni znamená soucítění s každou živou bytostí. Je proto propagátorkou veganství. Raw veganství jednoduše považuje za více intenzivní stupeň. Ten, kdo nezná příběh Kristiny: Kristina na raw stravu přešla v 18-ti letech. Byla nemocná, trpěla cukrovkou II.typu. Raw stravou se uzdravila a tak momentálně nevidí pro sebe jinou cestu, než tuto.
Nemívá žádné chutě na jiná jídla, na sladké, slané ani tučné konvenční věci. Zelenina a ovoce jí velmi chutná a to tak, že nebaží po nezdravém jídle.

images-1

Poznámka: Kristina má v jídelníčku také hodně tuků, jako jsou avokáda, všechny možné druhy ořechů a semínek a hodně zelených potravin, což by pravděpodobně pomohlo každému přestat bažit po „nezdravých“ věcech.
Kristina si navíc z každého konvečního jídla umí udělat jeho vynikající raw variantu. Dobře, např. mísa těstovin? Jasně, udělám cuketové špagety. Sladký cheese cake dort? Jasně, ten umím skvělý: třešňový v raw vegan variantě. Nejen že jsou pro ni lepší, ale i jí více chutnají, říká Kristina. Pokud by chtěla jíst něco veganského, tak by zvolila na páře udělanou zeleninu a třeba fazolky. Zkrátka shrnula bych tento odstavec tak, že Kristina není líná se najíst. :)
Kristina držela 9-ti den půst o vodě a také 42 dní pouze na čerstvých ovocných šťávách. Občas drží 24 hodinové půsty (ty také velmi doporučuji). Ještě se prý ale za 13 let neocitla v situaci, kdy by chtěla jíst něco vařeného. Nemyslí si každopádně, že by znovu začala jíst maso nebo mléčné produkty.

Unknown

Před 5-6 lety bylo raw vegan velmi populární (v USA). Každý to chtěl zkusit, každý tak chtěl žít. U nás v Česku bych řekla před 3-4 lety. Poté se stalo více populárné veganství a mnoho lidí na veganství přecházelo. (V Česku bych řekla, že je nyní na vztestupu spíše nízkosacharidová dieta).
Veganství Kristina považuje na velmi soucitné a dobré pro živé bytosti, nepovažuje ho za úplně zdravé pro tělo (přeci jen na veganské stravě stále můžete konzumovat spoustu mouky, cukru, trans tuků apod.). Podle Kristiny by hlavní složkou jídelníčku měla být zelenina a ovoce a na jakékoliv stravě 1 100% raw jídlo denně. Jak ale několikrát ve videu říká, každý jsme jiný, každý potřebujeme něco jiného a toto je pouze její názor, který nechce nikou vnucovat.
Na závěr videa Kristina dodává, že 6-7 let jedla 100% raw stravu, než s tím šla ven na sociální média.

Jak to vidíte vy? Koho z raw vegan komunity sledujete?

Přeji lahodné živé dny,
Klára Hlaváčová
www.lahodnosti.cz 
Líbí se Vám tento recept? Chcete dostávat podobné sezónní raw recepty přímo do Vaší mailové schránky bez hledání na internetu?
Přihlašte se k odběru receptů.
Nyní se podívejte do svého e-mailu. Přišla Vám od nás zpráva, kterou je třeba potvrdit. A pak se již nechte překvapit receptem na příští týden. Těšíme se na Vás. Klára Hlaváčová.

LAHODNOSTIcz LOGO FIN png

Veškeré ingredience pro zdravou a lahodnou seženete v Lahodném e-shopu www.lahodnosti.cz 

Máme širokou nabídku raw, vegan a bio produktů, od čerstvých po sušené, od ořechů po doplňky stravy. Tím, co jíme, i žijeme. Doslova.

Unknown-1

Autorka textu a volného překladu: Mgr. Klára Hlaváčová, www.lahodnosti.cz

Autorka videa: FullyRawKristina, odkaz viz. video a www.fullyraw.com

Tento článek Budu 100% raw navždy? Nové video. lze šířit nekomerčním způsobem, pouze v nezkrácené podobě i s doprovodnými fotografiemi a se všemi aktivními odkazy a s odkazem nahttp://blog.lahodnosti.cz/budu-100-raw-navzdy-nove-video/ včetně celé této poznámky. Vaše sdílení oceňuji.

Žijeme také na facebooku: http://www.facebook.com/Lahodnosti, kde zveřejňujeme krásný obsah. Oceňujeme Vaše „lajkování“. ;)

 

 

Facebook Comments

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone

, ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>